Chrániče na karate

5. Květen, 2022

Od závodní sezóny 2023 bychom velmi rádi vyrazili s nejšikovnějšími z našich karatistů na závod kumite (sportovní zápas). Přirozeně na takový závod, který bude úměrný jejich technické vyspělosti, věkové a váhové kategorii. S ohledem na tento plán se již od začátku školního roku věnujeme tréninku sportovního zápasu k němuž neodmyslitelně patří i trénink s chrániči, které jsou povinné pro účast na soutěžích. Při této příležitosti bychom Vás rádi zdvořile poprosili o spolupráci a zajištění chráničů pro naše závodníky.

Jedná se v prvé řádě o chrániče rukou, dále pak chrániče přirození, zubů, holení, nártů a hrudníku. Pořadí ve výčtu jsme zvolili záměrně, a to tak, jak budou chrániče potřeba v tréninku. Chrániče na karate jsou dvojí barvy - červené a modré, a tak bude nutné do začátku školního roku 2023 pořídit obě sady tak, jak jsou popsány níže. Výčet chráničů a vybavení nezbytně nutného pro závod v karate - kumite:

  • Chránič rukou - tzv. boxerky/rukavice - červené a modré - doporučuji velikost S;
  • Chránič přirození - tzv. suspenzor - barva není podstatná - doporučuji dětskou velikost;
  • Chránič zubů - doporučuji s gelem a tvarovatelný - barva bíla nebo transparentní - dětská velikost;
  • Chránič holení a nártů - doporučuji v jedné sadě - barva modrá a červená - velikost S;
  • Chránič hrudníku - barva bílá - doporučuji velikost S;
  • Pásek červený a modrý.

Poznámka k velikosti: Vezměte prosím na vědomí, že doporučená velikost je jen orientační a spíše pro mladší děti (cca do 10 let).

Chránič přirození a zubů se dá pořídit v kterémkoliv obchodě se sportovním vybavením, anebo vybavením na hokej. Ostatní chrániče doporučuji pořídit prostřednictvím webu www.4karate.cz. Nicméně můžete na doporučeném webu načerpat inspiraci co do vzhledu a ceny chráničů. Chrániče, vyjma chráničů na přirození a zubů, by měly být opatřeny pečetí „WKF approved“, tj. schválením mezinárodní federace karate.

Jsme si vědomi, že se nejedná o levnou záležitost, a tudíž nebudeme vyžadovat, aby měli závodníci chrániče najednou a ke konkrétnímu datu. Pro první měsíc (květen 2022) postačí chrániče rukou v jedné barvě a postupně mohou s ohledem na rodinný rozpočet přibývat další chrániče tak, aby na začátku školního roku 2023 byly obě sady kompletní. Po mém soudu je možné některé chrániče pořídit např. jako vhodný dárek od rodičů k svátku nebo narozeninám.

Ihned po pořízení chráničů ze zkušenosti důrazně doporučujeme chrániče zevnitř podepsat nesmazatelným fixem. Děti chrániče zapomínají v tělocvičně, případně je občas pomíchají mezi sebou a pak netuší, které komu patří.

Předem děkujeme za Vaši spolupráci a podporu, bez ní by pro nás nebylo možné karate s dětmi dlouhodobě provozovat.

Trenéři karate