Aikido

Aikido

V našem klubu cvičíme Yoshinkan Aikido.

Tento styl po druhé světové válce založil Gozo Shioda. Často se označuje jako “tvrdý” styl Aikida. Yoshinkan je celosvětově velmi rozšířen, i náš klub je napojen na australského Shihana Joe Thambu (7.DAN) pocházejícího z Malajsie. V celém našem klubu ctíme principy SHIKON BUDOKAI, a tak i aikido snoubí tradiční Yoshinkan s osmerem Shikonu.

Yoshinkan Aikido má přibližně 150 kihon waza – základních technik, které se začínají učit již od prvního tréninku. Základní techniky se skládají z jednotlivých částí jako iniciování útoku, kontrola soupeře a aplikování páky či hodu na zem. Yoshinkan Aikido je formou sebeobrany, je jedno z bojových umění používaných Tokyjskou policií.

V KABU Jablonec otevíráme skupinu pro dospělé. Tréninky probíhají dvakrát týdně po devadesáti minutách. Začátky se snaží nováčky připravit na fyzickou zátěž, postupně zlepšit kondici a flexibilitu. Naučíte se padat do technik, základní postoje a techniky. Do tréninků se také zapojují tzv. volné techniky, které se hodně přibližují reálným konfliktním situacím.

Aikido